تبلیغات
بیماری فیبرومیالژیا (علل، علائم و درمان) - خبر ویژه بلاگ فیبرومیالژیا: گروهی از اساتید دانشگاه آلاباما به دنبال رویکردی جدید برای درمان درد (فیبرومیالژیا)
بیماری فیبرومیالژیا (علل، علائم و درمان)
کامل ترین منبع و مرجع به زبان پارسی در مورد بیماری فیبرومیالژیا

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

خبر ویژه بلاگ فیبرومیالژیا: گروهی از اساتید دانشگاه آلاباما به دنبال رویکردی جدید برای درمان درد (فیبرومیالژیا)

این خبر برای اولین بار به زبان فارسی از طریق بلاگ فیبرومیالژیا منتشر می شود:

توسکالوسکا، آلاباما – احتمال می رود که حالتی از درد مزمن و نیز مشکلات متعدد گوارشی توسط یک نوع ویروس ایجاد شده باشد.

به احتمال بسیار در اوایل سال آینده فرضیه یک متخصص جراحی از شهر توسکالوسکا برای یک آزمایش بالینی به اجرا در خواهد آمد و حمایت پژوهشگری از دانشگاه آلاباما را که بر روی چگونگی تکثیر ویروس ها مطالعه می کند، به همراه دارد.

تئوری دکتر ویلیام پریجن هم اکنون در خط راه اندازی شرکت مفاهیم پزشکی مبتکرانه (IMC) قرار دارد که این شرکت تاکنون اکثر سرمایه مورد نیاز برای فاز دوم آزمایش بالینی را با هدف امتحان یک راه درمانی جدید برای معالجه درد، تأمین نموده است.

دکتر پریجن به عنوان رئیس و عضو هیئت مدیره و دکتر کارول دافی استادیار دانشگاه آلاباما در رشته علوم زیستی به عنوان مشاور ارشد علمی در این شرکت مشغول به کار هستند.

آزمایش بالینی، تأثیرگذاری ترکیب دو گونه از داروها را در درمان فیبرومیالژیا مورد بررسی قرار می دهد. فیبرومیالژیا نوعی درد مزمن است که به عنوان مسئله ای پیچیده هم در تشخیص و هم در درمان شناخته می شود. این آزمایش که در انتظار موافقت سازمان دارو و غذای آمریکا (FDA) است، 140 بیمار مبتلا به فیبرومیالژیا در 10 مرکز که در سرتاسر آمریکا مستقر هستند را مورد بررسی قرار خواهد داد. پژوهشگران امیدوارند که این آزمایش تا فوریه 2013 آغاز شود.

نتایج حاصل از تحقیقات آزمایشگاهی صورت گرفته توسط دکتر کارول دافی می تواند نتایج این آزمایش را پشتیبانی نماید و همچنین می تواند باعث رسیدن به یک وسیله بالقوّه تشخیصی برای پزشکان شود تا به کمک آن افرادی را که علائم فیبرومیالژیا در آنها دیده می شود، مورد درمان قرار دهند.

دکتر پریجن می گوید:"ما هم اکنون در مرحله ی نهایی جذب سرمایه گذاران هستیم".

داروهایی که نام آنها فاش نشده، برای درمان ویروس تبخال (ویروسی ساده که از نوع یک می باشد)، موثر بوده اند و اثبات این موضوع در گذشته، این داروها را در مرکز توجه تئوری پریجن قرار داده است. ویروس تبخال ویروسی است که باعث بوجود آمدن زخم هایی همچون زخم های سرماخوردگی می شود. نظر به اینکه قبلاً این داروها به عنوان گزینه های درمانی برای این بیماری ها شناخته نشده اند، دکتر پریجن پیش از شروع آزمایش، حق انحصاری موقت با هدف استفاده هر دوی این داروها در درمان فیبرومیالژیا و مشکلات گوارشی مختلف را به ثبت رسانده است.

این شرکت از کمک گروهی از مشاورین با تجربه و نیز دفتر انتقال فناوری دانشگاه آلاباما بهره می گیرد.

دکتر پریجن که بیش از 3000 هزار بیمار با مشکلات مزمن گوارشی و اخیراً نیز بیمارانی با دردهای مزمن را مورد مداوا قرار داده است، می گوید که فرضیه اش پس از مشاهده عود دوره ای ناراحتی ها و مشکلات بسیاری از بیمارانش، شکل گرفته است.

به این دلیل که فرضیه دکتر پریجن بر اساس احتمال وجود یک نوع ویروس بنا شده بود، او یک داروی ضد ویروس را برای درمان بیمارانش تجویز می کرد و این درمان روی بیماران پاسخ مثبت داشت. به این علّت که برخی از بیماران شکایات دیگری نیز داشتند، او داروی دوّمی که دارای همان خاصیت های داروهای ضد ویروس بودند را تجویز می کرد.

با مراجعه مجدد بیماران، نه تنها بهبود مشکلات در دستگاه گوارش آنها دیده می شد، بلکه ناراحتی های دیگری همچون خستگی مزمن، فیبرومیالژیا، افسردگی و اضطراب نیز بهبود یافته بود و البته سطح انرژی بدن آنها نیز افزایش یافته بود.

در یک مطالعه مشاهده ای تعدادی از بیماران، دکتر پریجن ترکیب دارویی را یافت که میزان تأثیرگذاری آن تقریباً 90 درصد بود.

دکتر کارول دافی می گوید:"دو دارویی که قرار است در آزمایش بالینی مورد تست قرار گیرند به دو طریق مجزا روی ویروس اثر می گذارند". وی در ادامه افزود:"داروی اوّل مانع از تکثیر ویروسی در یک مرحله از سیکل حیات ویروس می گردد در حالی که داروی دیگر، مانع از تکثیر ویروسی در مرحله بعدی این سیکل می شود و علاوه بر آن، مانع از باز فعّال شدن ویروس می گردد. بنابراین با این اقدام، ویروس اساساً از سه طریق مختلف مورد حمله قرار خواهد گرفت".

نقش این استاد دانشگاه آلاباما در دو مرحله خلاصه می گردد. مرحله اوّل، وی به دنبال اثبات وجود ویروس در بیماران مبتلاست. مرحله دوّم شامل ایجاد بالقوه ی یک تست کمّی برای تعیین این موضوع که شخص دچار فیبرومیالژیا می باشد یا خیر. هم اکنون تشخیص های این چنینی، بر اساس پاسخ های غیر عینی به سؤالات پزشک در مورد درد می باشد.

دکتر دافی برای ایجاد بالقوه چنین تستی روی وجود علامتی از مولکولهایی در بدن به نام سایتوکین (Cytokines) متمرکز می شود. وی می گوید که بدن میزان و انواع متفاوتی از سایتیکون ها را بر اساس چیزی که با آن مواجه می شود، تولید می نماید.

دکتر دافی نمونه های خون را از شرکت کنندگان در آزمایش بالینی فراهم می کند و سپس میزان سایتوکین ها را اندازه گیری می نماید. شرکت کنندگان در فواصل معین میزان درد خود را در طول آزمایش ارزیابی خواهند کرد و دکتر دافی وجود ارتباط بین میزان درد اعلامی توسط بیمار و میزان سایتیکون ها را ارزیابی خواهد کرد.

اگر ارتباطی بین آنها پیدا شود، سپس دکتر دافی میزان سایتوکین را در افراد سالم برای مقایسه تفاوت بارز میزان سایتوکین بین افراد سالم بدون درد و افرادی که درد را تجربه می کنند، بررسی می نماید که این می تواند بطور القوه ای به تعیین میزانی از سایتوکین منجر شود و در نتیجه درمان فیبرومیالژیا را تضمین کند.

درد مزمن و فیبرومیالژیا فقط دو مورد از شماری از سایر بیماری های مزمن هستند و پژوهشگران بر این باورند که ممکن است توسط این درمان ترکیبی بهبود بیابند. از آنجا که در این میان فیبرومیالژیا وخیم ترین بیماری است، به عنوان اولین عارضه برای مطالعه و بررسی انتخاب شد.

اگر آزمایشات بالینی و مطالعات بافتی صحت فرضیه دکتر پریجن را تایید کند، شرکت مفاهیم پزشکی مبتکرانه (IMC) می تواند خود را به شرکت های دارویی نزدیک کند تا علاقه ی آنها را برای خرید حق انحصاری و تولید انبوه دارو برای بیماری فیبرومیالژیا و شماری از سایر بیماری ها، جلب نماید.

دکتر پریجن می گوید:"ما احتمالاً تکه ای نسبتاً بزرگ از پازلی را یافته ایم که هیچ کس قادر به تشخیص آن نبوده است. این فرصتی هیجان انگیز برای من، کارول و دانشگاه آلاباما است".

 

با سپاس فراوان از مترجم این خبر که که بلاگ فیبرومیالژیا را در انتشار این خبر یاری کردند.

منبع اصلی انتشار خبر به زبان فارسی: http://fibromyalgia.mihanblog.com

مترجم: وحید کوکبی حمیدپور

منبع: Science Daily به نقل از خبرگزاری دانشگاه آلاباما (ایالات متحده امریکا)

 

نظر شما در مورد این شیوه درمانی چیست؟

 

...
1396/03/18 23:30
سلام . لطفا به این سوال من جواب بدین . آیا این بیماری همیشه باقی خواهد موند؟ منظورم اینه که امکان داره به طور کلی درمان بشه و دیگه هیچ وقت علائمش احساس نشه؟
سوال دیگه این هست که این بیماری چه مدت طول میکشه؟
پاسخ فیبرومیالژیا : سلام، متأسفانه این بیماری درمان قطعی یا علاج نداره. البته وقتی صحبت از درمان می شه منظور راه هایی هست که در برابر این بیماری ارائه شدند مثل مصرف مسکن ها و ... . اگر منظورتون علاج یا درمان قطعی هست نه خیر تا این لحظه نه عامل این بیماری مشخص شده و نه درمان خاصی داره چه رسد به درمان قطعی و علاج این بیماری. قاعدتاً تا وقتی که درمان قطعی این بیماری پیدا بشه این بیماری با شما خواهد بود. اما این رو هم در نظر داشته باشین که با استفاده از ورزش مناسب و رژیم غذایی مناسب و دوری از استرس های بی مصرف - بعضی از استرس ه البته با مصرف هستند :-) - میشه علائم رو کمتر کرد و زندگی بهتری داشت.
حسین
1395/12/1 20:23
سلام
چه موقع بریم سراغ طب سوزنی یا نوروفیدبک یا...
اول کدوم بریم
پاسخ فیبرومیالژیا : دنبال معجزه از این روش ها نباشید. به نظر باید یه تغییر کلی در سبک زندگی خودتون داشته باشید
ناصر
1395/10/24 21:49
اگه مراجعه کنید به سایت
Www.tonixpharma.com
تمام اخبار و مرحله به مرحله شو توضیح دادن
درضمن دکتر پریجن میگفت من برنامه خاصی درمانی ویژه خودم رو دارم که میگفت اگه دکتری تو ایران حاضربشه باهاش همکاری کنم یه رضایت نامه بنویسه و من اون برنامه رو در اختیارش میزارم که درمان بیماران رو انجام بده
دوستان اگه تمایل دارن با دکتر خودشون هماهنگ کنن و درصورت رضایت دکترشون و بعد هماهنگی با دکتر پریجن برنامه درمانی ایشون رو بگیرند
پاسخ فیبرومیالژیا : البته این شرکت داروسازی هست که خیلی باید با حوصله بود چون شرکت های داروسازی بیشتر به دنبال تجارت هستن و احتمال داره جنبه تبلیغاتی زیادی رو بهش بدن. بازم ممنون . خودتون هم پیگیر باشید ما رو هم مطلع بفرمایید
ناصر
1395/10/24 15:36
سلام
من با دکتر پریجن از دانشگاه آلاباما که محقق اصلی روی فیبرومیالژیا هست درارتباطم و داروی جدید ضد ویروسی که حامی آن شرکت بزرگ داروسازی tonix امریکاست سال 2017 آخرین فاز آزمایشی خود یعنی فاز3 رو انجام میدن
در پایان فاز دو که تماما با نظارت FDA بوده نتایج بسیار خوبی رو مریضا داشته و امیدوارن تو فاز 3 تاثیر گذاری بیشتری از ترکیب دو داروی ضد ویروسی رو مشاهده کنن
گفتم اینا رو بزارم برای دوستان عزیز که امیدوار باشن تو اینده خیلی نزدیک اگه داروی قطعی وارد بازار نشه حداقل داروی خواهد آمد که 50 درصد علایم رو بهبود خواهد داد
پاسخ فیبرومیالژیا : ممنون دوست عزیز، این خبر رو گفته تو وبلاگ گذاشته بودم اما از نتیجه کار خبری نداشتم. اگر لطف کنین یه منبع هم از نتیجه کار برام بفرستی ممنون میشم که ایشالله ترجمه بشه بذاریم تو وبلاگ
1395/08/15 20:36
سلام
ببخشید شما آدرس سایت کالج روماتولوژی امریکا رو دارید
اگه لطف کنید آدرسش رو بزارید ممنون میشم
پاسخ فیبرومیالژیا : فکر می کنم باید این آدرس باشه : www.rheumatology.org
سارا
1395/06/8 16:08
با سلام و تشکر از کلیه مطالبی که در مورد این بیماری در سایت قرار میدید.فقط خواهشی که از شما و سایر دوستان مبتلا به این بیماری دارم اینه که اگه تجربه بهبودی بادرمان خاص و یا پزشکی که در این زمینه کار کرده را داشتند با بقیه دوستان در میان بگذارند.ما اینجا قراره به همدیگه کمک کنیم و فکر نکنیم اگر نامی از پزشک , مرکز درمانی رو بیاریم تبلیغ تلقی میشه!اگر پزشکی در این زمینه مطالعه داشته و موفق بوده چه بهتر که به سایر دوستان هم معرفی بشه! به نظر من در این بیماری حتی بهبود 1% هم 1% هست, چون با کاهش 1 درصدی شدت درد و خستگی ناشی از این بیماری میتونیم 1 دصد به خوشحالی نزدیکتر بشیم.
پاسخ فیبرومیالژیا : بله قطعاً یک درصد بهبودی هم یک درصد بهتر زندگی کردن هست . اما باید این نکته رو هم در نظر داشته باشین که این قبیل بیماری ها و این دست بیماران که حاضر هستند هر کاری برای بهبود انجام دهند باعث میشه عده ای هم از استیصال و درماندگی سوء استفاده مالی و ... کنند. ما اینجا سعی می کنیم هر ادعایی رو بررسی کنیم بعد انعکاس بدیم. در ضمن عواملی رو که بهبود کمک میکنن در این وبلاگ بارها و بارها گفتیم و اگر باز هم موردی حقیقی برای بهبودی باشه حتماً به اطلاع می رسونیم. فعلاً موثرترین راه برای بهبودی پیاده روی و دویدن هست و داشتن یک رژیم غذایی مناسب خود فرد ، این دو مورد موضوعاتی هستن که در مقالات علمی و تجربیات افراد خارجی تایید شده هستن و قطعاً همه ما هم با انجامشون می تونیم این رو تایید کنیم. این رو هم به یاد داشته باشیم بیان مکرر دردها جز تاثیر منفی در روحیه بیماران و غرق کردن اون ها در علائم فایده دیگه ای نداره. باور کنین نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا همه پزشکان در حال حاضر از درمان این بیماری قاصر هستن اما خب تحقیقات علمی موثر و مداوم خیلی امیدوار کننده هستن که عامل این بیماری در آینده شناخته بشه و درمان هم در پی اون بیاد. به امید سلامتی همه بیماران ...
نگین
1395/03/15 20:06
سلام من به گردن درد و سردرد و خشكی كتف و درد در كل دستام دچار شدم در حدود یكسال تمام ازمایشهای من نرمال بودند فقط ام ار ای دیسك خفیف و ارتروز نشون داده ولی بعضی از دكتر ها میگن فیبرومالژیاست ،بخدا دیوونه شدم ،من با دراز كشیدن خوب میشم و خوابیدن ولی بعد از یكساعت بیدار شدن دردام شروع میشه واقعا نمیدونم فیبرومالژیا دارم یا نه؟
پاسخ فیبرومیالژیا : برای تشخیص درست و دقیق به یک روماتولوژ با تجربه یا متخصص تشخیص درد مراجعه کنید. حدودا همه انسان های بزرگسال دیسک خفیف دارن ولی این باعث بیماری براشون نمیشه . اگر درد زیر کتف بیشتر اوقات زیر تیغه کتف سمت چپ رو دارین باید بیشتر به فیبرومیالژیا شک کنین ولی بهترین گزینه همون مراجعه به متخصص باتجربه است.
ناصر
1395/01/21 21:50
ببخشید
جسارتااگه بیماری فیبرومیالژیا خود ایمنی بود که حتما آسیب بوجود میومد مثل سایر بیمارهای خودایمنی چون ام اس آرتریت روماتوئیدو...
ببخشید سوال من اینه کا آیا دانشمندان تایید کردن که خود ایمنی هست یا نه؟
چون تو یه مقاله نوشته بود احتمالا یه عامل خارجی مثل ویروس هست که اینهمه علایم رو ایجاد میکنه
ممنون میشم با اطلاعاتتون بیشتر راهنمایی بفرمایید
پاسخ فیبرومیالژیا : بله دقیقا مشکل همین جاست که تو برخی منابعی که من خوندم با علامت ستاره این بیماری تو لیست بیماری های خودایمنی قرار گرفته و توضیح داده شده که این بیماری fatal و یا تهدید کننده حیات نیست. بله مثلا علائم سندروم خستگی مزمن هم شبیه فیبرومیالژیا است با این تفاوت که خود سندروم خستگی مزمن می تونه جزو علائم فیبرومیالژیا باشه و تو برخی از منابع پزشکی معتبر اسم چند ویروس برای خستگی مزمن احتمال داده شده البته داستان کمی پیچیده تر از این حرف هاست. در بیماری فیبرومیالژیا یک ظن و گمانی به یک نوع باکتری که دارای دیواره هم نیست و آنتی بیوتیک ها اثری ندارن روش وجود داره اما با هم باید بگم همچنان عامل این بیماری در هاله ای از ابهام قرار داره.
ناصر
1395/01/19 23:23
باسلام
ببخشید شما که بیشتر در جریان روند بررسی این بیماری هستید تحقیقات دانشمندان بریتانیا به هیچ نتیجه ای هم نزدیک نشده و شما احتمال میدید تا کی به این نتیجه برسن که آزمایش دقیق مشخص بشه
ونظر تون اگه آزمایش دقیق مشخص شد درمانش زود کشف میشه
خواهشا میشه نظرتونو بفرمایید
پاسخ فیبرومیالژیا : بله این تحقیق در امریکا انجام شده اما خبری از موفقیت آمیز بودن بیرون نیومده تا حالا. اما دیگه شکی برای دانشمندان نیست که یک سری فاکتورها در خون این بیماران فیبرومیالژیا و بیماران روماتیسمی و ... ایجاد میشه اما تفکیک این بیماری ها از هم از این طریق فقط تا حدودی امکان پذیر شده. ببینید بحث بیشتر حول این محوره که باید منتظر بود یک تحول انقلابی در درمان بیماری های خود ایمنی یا اتو ایمیون ( Autoimmune ) رخ بده که اون وقت میشه برای فیبرومیالژیا هم چاره و درمانی برسه.
لیدا
1394/07/30 22:29
باسلام خدمت شما ن خانم 30 ساله ای هستم که سه سال است توسط پزشک روماتولوژیست متوجه بیماری خود شده ام درمانهای زیادی رو تجربه کردم که بیشترش استفاده از ضد افسردگی ها بوده الان در درمان اخر داروی دپاکین مصرف کردن که خیلی بهتر شدم ودوست داشتم اینو مطرح کنم تا شما هم بدونید الان هم قصد بچه دار شدن دارم شوهرم هم اصرار داره این دارو رو باید دوماه قبل از باردار شدن قطع کنم باز هم از شما درخواست راهنمایی دارم برای اینکه بتونم مادر بشم .....
پاسخ فیبرومیالژیا : برای اولین بار است که می شنوم این دارو رو برای فیبرومیالژیا استفاده کردن این داروی برای سایر بیماری ها همچون صرع و ... استفاده می کنن. FDA ( سازمان غذا و داروی امریکا ) مصرف این دارو رو مضر دونسته برای جنین و احتمال نقص در جنین رو محتمل دونسته. ولی در هر حال مشورت با پزشک و نظر پزشک شما مهم است.
111
1394/03/23 23:50
سلام مجدد
اینها حالمو خوب می کنن
سیب
آفتاب و گرما
حرکات کششی
پیاده روی زیاد
فعالیت
دور هم جمع شدن
یک آغوش پر انرژی!
گلاب
گرسنه نموندن
آرامش
پاسخ فیبرومیالژیا : بله همین طور هست، همه این ها به دلایل علمی و همینطور بر اساس تجربه مفید و کمک کننده هستند.
111
1394/03/23 23:46
سلام
اینها حالم رو بد می کنن
کولر
لباس تنگ
بی تحرکی طولانی
سرکه
حموم طولانی
دم کرده گیاهی اعصاب.. شامل اسطخودوس و...
تنهایی و مشغولیت کاری نداشتن

پاسخ فیبرومیالژیا : :-)) حالا کولر رو نمیدونم چرا؟ ولی بقیه بلی همینطوره. آب بدن هر موقع کاهش پیدا کنه مشکلات بیشتر میشه می خواد به خاطر حموم طولانی مدت باشه یا چیز دیگه ای. در مورد لباس تنگ هم بله، بیماران فیبرویالژیایی حتماً از لباس تنگ صرف نظر کنند!
یلدا
1393/12/3 11:29
سلام،با عرض خسته نباشید،میخواستم ببینم مقاله هایی كه مرتبط با استفاده ازماری جوانای طبی برای درمان فیبرومیالژیاست راتا به حال ترجمه نكردید؟!
پاسخ فیبرومیالژیا : نه خیر، این مورد در آمریکا باب شده بود و حتی پزشکان آمریکایی هم به طور غیر مستقیم این مورد رو عنوان می کردن اما مثل بقیه مسکن ها برای یه مدت اثر داره و بعد مشکلات بیشتر ... . البته هیچگاه به عنوان درمان ذکر نشده و نمی شه.
سهراب زارع
1393/06/18 10:47
باسلام وعرض ادب واحترام باید خدمتتان عرض کنم که بنده 41ساله هستم که از سال 1387 بعلت زانودرد به دکترمراجعه کردم که بعداز تزریق دوآمپول سفیدرنگ به داخل زانوهایم روزبروز وضعیتم وخیم تر شد طوریکه قادربه راه رفتن نبودم انواع واقسام دکترها از ارتوپد وهومییوپاتی وروماتولوژی وغیره راامتحان کرده وسالهاست که تحت نظر روماتولوزیست هستم که به تازگی وبا تعویض دکترم نسبت بمن بیماری فیبرومیالژی راتشخیص داد وکپسول گاباپنتین وویتامین ب1راتجویز کرده ودوسالست که آنرامصرف میکنم البته ناگفته نماند که بنده 16سالست هرشب یکعدد آلپرازولام مصرف میکنم ولی هنوز درمان قطعی پیدانکردم وهمچنان اندامهای مختلف بدنم درد میکندتنهاکسیکه که در این دوران واقعا کمکم کرد یک استاد ماساژ بود که به انواع ماساژ یومیهو وغیره کاملاً مسلط بود ودراتمام کار هم از ریکی(انرژی درمانی) استفاده میکرد (استاد امین الرعایا)بنده فقط12جلسه درخدمت ایشان بوده دستانش را میبوسم چون باعث شد بنده بتوانم راحت تر راه بروم واز پله هابالابروم وکارهایم را انجام دهم وهم اکنون هم به کمک ویاری شما نیازمندم بنده باید کارکنم تاازعهده مخارج زندگیم برآیم اما این بیماری باعث شده بارها وبارها شغلم ومحل کارم را عوض کنم وبسیارآسیب دیده ودر فقراقتصادی بسرمیبرم وراهی هم جز تحمل ندارم موضوع بسیار مهمی که درمن وجوددارد عدم توانایی تحمل روشن بودن کولر چه آبی وگازی رادارم بدنم خودش به اندازه کافی سرد است کولر اگر درمکانی که من هستم روشن باشد دچار خشکی مفاصل واحساس رطوبت در پاها وبی حس شدن پا ودرد شدید درپهلو وکمر میشوم بطوریکه به هیچ وجه قادر به تحمل آن نیستم ودرتابستانها بیکار میشوم چرا که درمحل کارم کولر روشن است درخانه هم دیگران گرمشان هست وازاین بابت رو به بن بست هستم.به کمک ویاری وراهنمای شما نیازداشته ودستان شمارا میبوسم.سهراب زارع
پاسخ فیبرومیالژیا : دوست گرامی این علائم تون رو تا حدود زیادی میتونین بهتر کنین، متاسفانه شما بیش از حد به داروها دل بستین در صورتی که داروها بیشتر علائم رو مخفی نگه میدارن و شاید پس مدتی اوضاع رو بدتر هم کنن. سردی بدنتون هم میتونین خیلی کمتر کنین و حرکات و دامنه تحرک تون رو هم میتونین بیشتر کنین که به صبر و اراده خودتون بستگی داره. توضیح زیاده که اگه میتونین از طریق یاهو مسنجر سایت در ارتباط باشین که ان شالله تا جایی که ممکنه کمک تون کنم.
آمال
1392/05/20 05:03
فکرکنم حضرت مولاناهم این دردو داشته چون فرموده:
دردیست غیرمردن آنرادوانباشد/
پس من چگونه گویم کین دردرادواکن....
پاسخ فیبرومیالژیا : والا اینکه این بیماری رو مولانا هم داشته نمی دونم ولی اینو می دونم که مولانا یه چیز دیگه هم گفته:
نان پاره ز من بستان جان پاره نخواهد شد ... آواره عشق ما آواره نخواهد شد
آن را که منم خرقه عریان نشود هرگز ... وان را که منم چاره بیچاره نخواهد شد
آمال
1392/05/20 04:36
من سالهاست فیبرومیال دارم خیلی هم دکتررفتم اماافاقه نکرداخیراحتی انگشتامم درد دارن چجوری زنده ام خودمم نمیدونم.اگرراهی میدونین خواهشاکمکم کنین.
پاسخ فیبرومیالژیا : دوست عزیز، واقعیت اینه که هنوز درمان قطعی برای این بیماری وجود نداره. اما با این پیشرفت روزانه علم می تونم بگم درمان این بیماری در آینده نزدیک دور از ذهن نیست. اما باید بدونین خیلی از این دردها مخصوصا دردهای مفصلی با رعایت کردن بعضی چیزا خیلی کم و یا حتی گاهی هم گم میشن. این رعایت کردن ها می تونه تو رفتار و کارها، طرز فکر، خوراک و مدیریت استرس ها باشه که بی شک مفید و کمک کننده هستن.
مریم
1392/05/17 10:26
سلام ببخشید من دوباره مزاحم شدم می خواستم بپرسم من مدام سوزش و تکرر ادرار دارم وخیلی دچار عفونت ادراری میشم به اورولوژیست مراجعه کردم همه ازمایشهای لازم انجام داده ام به نتیجه نرسیدم قبلا خدمتتون نوشته بودم دچار بیماری فیبرومیالژیا هستم ایا التهاب مثانه و عفونتم به خاطر این بیماری است ممنون از راهنمایی شما
پاسخ فیبرومیالژیا : خواهش می کنم البته ممنون میشم این راهنمایی ها رو فقط نظر شخصی بدونین. در مورد التهاب مثانه باید بگم همون جور که عضلات در فیبرومیالژیا دچار اختلال، هرچند اندک میشن، مثانه هم توی این بیماری می تونه دچار این عملکرد نامناسب بشه. ولی با نوشیدن آب کافی( که یه کم باید بیشتر از بقیه افراد سالم باشه) نباید دچار سوزش ادرار بشین. این التهاب مثانه می تونه زمانهایی که شما دچار یبوست یا اسهال شده باشین بیشتر بشه. اما تو این حالت هم نباید جواب آزمایش شما برای عفونت ادراری مثبت باشه. اگه آزمایش شما نشون میده که دچار عفونت ادراری هستین این دیگه ربطی به فیبرومیالژیا نداره و باید درمان کنین. به نظر من افرادی که دچار این بیماری هستن خیلی مستعد ترن برای مبتلا شدن به ویروس های سرماخوردگی، بیماریهای عفونی و ... .
مریم
1392/05/14 22:41
با سلام ممنون از پاسختون من به یک فوق تخصص روماتولوژی خوب مراجعه کردم دارو هایی که تجویز کردندآمپولdepo medrolوشربت ال کارنیتین وقرص ملوکسیکام دادند ممنونم از راهنمایی شما
پاسخ فیبرومیالژیا : خواهش می کنم دوست گرامی، وظیفه خودم می دونم هرچند کوچک بتونم در حد توان، شما عزیزان رو راهنمایی کنم. البته داروهای دیگه ای هم هستن ولی کلا نباید خیلی زیاد به دارو ها متکی شد. به امید اینکه این بیماری به زودی زود درمان پذیر بشه و همه بیماران فیبرومیالژیا دوباره با سلامتی به جامعه برگردن. ان شاء الله...
مریم
1392/05/14 16:12
باسلام من بعد از 9 سال درد کشیدن تشخیص بیماری فیبرومیالژیا را به من دادند بیماری من از ورم دنده شروع شد سپس لگن و مهره کمر و گردن وسوزش وتکرر ادرار با عفونت سپس درد و سوزش چشم در کل بیشتر اعضای بدنم را درگیر کرده به مدت 2 ساله درمان هومیوپاتی شروع کرده ام گاهی کمتر می شود ونیز درمان دارویی کورتن داده اند ولی چون هومیوپاتی میروم نباید از کورتون استفاده کنم در کل کم اوردم سوزش وتکرر ادرار وورم دنده ام و کمرم خیلی اذیتم میکنه
پاسخ فیبرومیالژیا : دوست گرامی، ممنون از اینکه نظر گذاشتی، در مورد تشخیص بیماری تون باید بگم متخصص واجد شرایط برای تشخیص این بیماری متخصص روماتولوژی و نیز متخصص تشخیص و درمان درد هستند، اگه متخصصی به جز این دو متخصص تشخیص دادن، بهتره به مطب متخصص هایی که گفتم مراجعه کنین. در مورد درمان با کورتن اصلا این نوع درمان به علت عوارض بالا برای این بیماری پیشنهاد نمیشه و نیازی هم نیست. چون داروهای دیگری با عوارض خیلی کمتر و تاثیر بیشتری وجود داره.
آویژه
1392/03/28 17:51
سلام.خیلی ممنون.لطف داری.ببین موضوعات برای ترجمه خیلی خیلی زیادن.اونقدر موارد برای ترجمه هست که فکرشم نمیکنی.متاسفانه وب های فارسی جز موارد اندک وتکراری چیزی ارائه ندادن.امشب هم میخوام یه پست جدید بذارم.لطفا مطالعه کن خیلی جالبه.
پاسخ فیبرومیالژیا : به روی چشم
آویژه
1392/03/20 22:07
سلام دوست قدیمی.چه خبر از دستاوردهای جدید.یه سری به ما بزنی خوشحال میشم.
آویژه
1392/02/25 21:30
ممنون از توجه شما.دراین حد میتونم بگم که تا پیش از مصرف داروهای هومیوپاتی درد آنقدر من را درگیر کرده بود که هر لحظه آرزوی مر گ میکردم.در ضمن من هم به طور مرتب ورزش میکنم و هم تحت نظر یک روماتولوژیست حازق درمان دارویی میگیرم اما متاسفانه همه ی داروها فقط برای مدت کوتاهی جواب میدهند.درضمن تا حدی انرژی وانگیزه نیز پیدا کرده ام.
پاسخ فیبرومیالژیا : خواهش می کنم، من باید از شما ممنون باشم که لطف می کنی ما رو در جریان درمان جدیدی که شروع کردی میذاری. چیزی که تو این بیماری باید دونست اینه که اوقاتی که حالمون بدتر میشه باید مطمئن باشیم که گذراست و بعد مدتی علائم دوباره کم می شن، پس نباید مواقعی که علائم زیادتر میشن امیدمون رو از دست بدیم و نذاریم حالت افسردگی ما رو در بر بگیره که خود همین باعث میشه دردمون چند برابر بشه و دیرتر علائم بیماری تسکین پیدا کنن. روحیه خوب و امید به خدا باعث میشه با انرژی راهمون رو ادامه بدیم و به هر حال هر دردی یه روزی درمان میشه. به امید روزی که من خبر درمان قطعی رو تو این وبلاگ قرار بدم.
آویژه
1392/02/24 21:29
باسلام.من فردی هستم که مدت 14 سال است که به بیماری فیبرو میالژیا مبتلا هستم.درمانهای دارویی-کایروپراکتیک وماساژ وفیزیوتراپی راهم امتحان کرده ام اما هر کدام از آنها تنها زمان کوتاهی دردهای مرا بهتر میکردند تا اینکه 3ماه پیش با هومیوپاتی که یک طب مکمل است آشنا شدم ودرحالیکه 130 روز سردرد ممتد داشتم وپزشکان از درمان من عاجز شده بودند به شکر خدا به وسیله ی هومیوپاتی سردرد وگردن درد وشانه درد من تسکین پیدا کرد.دوست داشتم این روش درمانی را به همه ی مبتلایان پیشنهاد کنم.میتوانید به سایت انجمن هومیوپاتی ایران مراجعه بفرمایید.در ایت نام پزشکیکه دراین زمینه درشهر تان فعالیت میکند ذکر گردیده است.اینجانب به خانم دکتر پریسااصانلو در تهران مراجعه کرده ام .شماره مطب02188544633شنبه ودوشنبهبعدازظهر وبقیه روزها صبحها
پاسخ فیبرومیالژیا : آویژه گرامی، ابتدا ممنونم که از این روش ما رو مطلع کردی. اما توضیح ندادی چه مقدار بهبود پیدا کردی البته کاملا معلوم درمان شما درمان برای تخفیف علائم هست نه برای درمان قطعی. البته علائمی که شما نام بردی، من به شحصه با کمک رژیم غذایی و یه تحرک روزانه جسمانی کاملا ملایم و مستمر این علائم رو حدودا می تونم بگم در حدی که اصلا فراموش شده است برای من، تسکین داده ام. ممنون میشم باز ما رو از درمان هومیوپاتی خودت در دراز مدت خبردار کنی. نظرت هم تایید شد تا سایر دوستان هم با این روش آشنایی پیدا کنن. باز هم ممنونم از پیگیری شما.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره وبلاگ

مکانی برای اجتماع و گفتگوی بیماران مبتلا به فیبرومیالژیا
مدیر وبلاگ : فیبرومیالژیا

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • نظر شما در مورد محتوا و مفید بودن یا نبودن این بلاگ چیست؟ (پس از رای دهی، نتایج قابل مشاهده می باشد)
نویسندگان


به ما بپیوندید با اضافه کردن آی دی زیر:
نمایش وضعیت در یاهو

قالب های وبلاگ


Check Google Page Rank

فیبرومیالژیا Fibromyalgia علائم علل علامت بیمار درمان مرض بیماران مبتلا ابتلا فیبرومیالژی فیبرومیالژا درد مزمن عضلاتی اسکلتی مفصلی مشکل عضله ای ناراحتی معده دستگاه گوارش التهاب مفاصل روماتولوژی روماتولوژ بافت نرم بدن سردرد خستگی مفرط CFS FMS FM IBS Apnea قطع تنفس هنگام خواب نفس تنگی سندروم روده تحریک پذیر سوزش سر معده ورم اختلالات حرکتی همبند آلرژی غذایی حساسیت شدید متخصص گوارش کوفتگی ماهیچه بیحالی بی رمقی بی حالی GERD روده بزرگ کولون میوفیشال بیماری ها عصبی ضعف اعصاب درد زیر کتف و شانه کمردرد درد لگن پا بی حسی گزگز سری خواب رفتگی راه های بهبود راههای کنترل عامل میکروبی باکتری ویروس مایکوپلاسما بیماری التهابی بیماریهای خودایمنی Autoimmune خود ایمنی بدن اتو ایمیون